Тәрбие жұмысы

Дене шынықтыру сабақтары барысында студенттердің тәрбие жұмысы жағымды әңгіме, эстетикалық және қоғамдық саяси тәрбиеге, салауатты өмір салтын насихаттауға, спорт секцияларына қатысуға бағытталған. Университеттің дәстүрлі факультетаралық спорт жарыстарына төрешілік етуге студент-спортшы жастарды көптеп тарту мақсатында кафедра оқытушылары тыңғылықты жұмыстар атқаруда.
«Гуманитарлық және педагогикалық мамандықтарға арналған дене тәрбиесі» кафедрасы жалпы білім беру бағытында болдғандықтан тәрбие шараларын, спорт-бұқаралық және сауықтыру жұмыстарын студенттер арасында ұйымдастырып өткізеді. Кафедра университеттің ПжМ, ФФ, ЖПФ факультеттері студенттерімен оқу-тәрбие жұмыстарын жүргізеді. «Гуманитарлық және педагогикалық мамандықтарға арналған дене  тәрбиесі» кафедрасы  жалпы білім беретін  болғандықтан, тәрбие шараларын 3 факультеттің студенттері арасында өткізеді. /жаратылыстану,педагогикалық  және мәдениет, филологиялық факультеттері./
Кафедра оқытушылармен спорттың 8 түрінен университеттің профессор-оқытушылар құрамының арасында спартакиада ұйымдастырып өткізуде.
Студеттерге қауыпсіздік ережелерін сақтау және түсіндіру жүмыстары жыл бойында жүргізілуде .Жатақхана және университеттің бас ғимаратында оқытушылар  кесте бойынша  кезекшілік етеді. Шымкент қаласының балалар үйініне спорт жабдықтары алынады. Қ.Р «Діни қызменттер және діни бірлестіктер»туралы заң қабылдауына байланысты кафедра оқытушылары дін туралы заңмен студенттерді таныстыруда. Бүкіл Қазақстанда жүргізілген «Менің таза Қалам» атты республика көлемінде сенбілікте ат салыса қатысты және кафедра  оқытушылары қала күніне арналған сенбіліктерді ұйымдастыруға қатысуда. СПИД ғасыр дерті, СПИД-тің адам өміріне қаншалықты дәрежеде кері әсер ететіні туралы ,жастар нашақорлыққа қарсы, шылым шегуге қарсы күрес ВИЧ инфекциясының адам өміріне қауіп-қатері «Шылым шегу зиян» атты тақырыптарда әңгіме түрінде іс-шаралар ұйымдастырып, жүргізілуде.

Күнтізбе

Қазан 2024