Ғылыми-зерттеу жұмысы, СҒЗЖ

2020 жылдың қаңтарынан бастап қазіргі уақытқа дейін кафедраның профессорлық-оқытушылық құрамы университеттің бекітілген тақырыптық жоспарына сәйкес ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізді. Ғылыми қызметтің нәтижелері келесі зерттеулер мен ғылыми-практикалық жұмыстардың түрлерінде көрінеді: оқулықтарды басып шығару, ғылыми нәтижелерді әр түрлі деңгейдегі журналдарда (соның ішінде импакт-факторы бар журналдарда) Қазақстанда да, шетелде де жариялау, қатысу әр түрлі деңгейдегі ғылыми-практикалық, ғылыми-теориялық және ғылыми-әдістемелік конференциялардың жұмысы және т.б. Студенттер мен аспиранттармен бірлесіп бірқатар нәтижелер алынғанын және жариялағанын атап өткен жөн.

Қабылбекова Зәурет Бердіқұлқызы - педагогика ғылымдарының докторы, доцент, психология және арнайы педагогика кафедрасы меңгерушісінің м.а., ғылыми жетекші ретінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі жариялаған ғылыми жобалар конкурсына келесі тақырыптар бойынша екі жоба дайындады және ұсынды:

- «Covid-19 пандемиясы кезінде мұғалімдердің кәсіби күйіп қалуының алдын-алу кезінде денсаулық сақтау технологияларын әзірлеу»;

- «Инклюзивті білім беру кеңістігінде студент жастар арасында толеранттылықты қалыптастыру».

Кафедраның барлық оқытушылары әртүрлі деңгейдегі халықаралық ғылыми-практикалық конференциялардың жұмысына қатысты (сертификаттар бар және қоса беріледі);

П.ғ.к., доцент Шоманбаева А.О.:

- Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының ғылыми және білім беру мекемелері арасындағы «I Халықаралық кітап басылымы» «Үздік жас ғалым - 2020» жобасында жас ғалымдарға «Ұлттық қозғалыс» қауымдастығы формасында заңды тұлғалар бірлестігі ұйымдастырған қолдау үшін алғыс хатпен марапатталды.

«Бөбек» (No138 / а, Нұр-Сұлтан, Қазақстан, 13-17 наурыз 2020);

- жоғары оқу орындарының Республикалық ғылыми-зерттеу жұмыстарының байқауында ІІІ дәрежелі диплом алған магистрант А.С.Лебедеваның жетекшілігімен (Білім және ғылым министрі А. Аймағамбетов қол қойған диплом, Нұр-Сұлтан, 2020);

Кафедра оқытушылары  әртүрлі деңгейдегі конференцияларға белсене қатысты.